Датчики

Сучасний автомобіль кардинально відрізняється від транспортних засобів 70-80-х років минулого століття. У тих машинах практично не було зворотного зв'язку між роботою окремих її вузлів. Наприклад, час подачі напруги на свічки запалювання було фіксованим і не залежало від справжнього стану распредвала, який керує роботою клапанів. Процес згоряння палива в силовому агрегаті теж не регулювався і залежав тільки від наперед заданих параметрів і ступеня натискання педалі газу. У старих автомобілях було тільки п'ять датчиків - показник швидкості, температури двигуна, рівня палива, тиску масла і заряду АКБ. Всі вони були суто інформативними.
Сучасний же автомобіль можна назвати комп'ютером на колесах, так як багато процесів, що протікають в автомобільних системах, регулюються електронним блоком управління (ЕБУ) без будь-якого втручання людини. Тому крім інформативних, з'явилися датчики, які передають інформацію ЕБУ і на її основі блок управління керує системами транспортного засобу.
Завдяки цьому ужалось значно поліпшити економічність автомобіля (менше витрачає палива), екологічність (менше викидає шкідливих газів в атмосферу), підвищити безпеку руху. Розглянемо найбільш популярні датчики в сучасному автомобілі.
Автомобільні датчики електронного управління двигуном
Найбільш поширені шість з них.
Датчик положення коленвала (ДПКВ)
Цей пристрій передає в ЕБУ інформацію про вугілля повороту коленвала в кожну одиницю часу. На її основі ЕБУ (а також даних, переданих з ДПРВ) управляє системою запалювання і роботою паливних форсунок для забезпечення повноти згорання палива.
Датчик положення розподільного (ДПРВ)
Працює в парі з ДПКВ і передає дані про вугілля повороту распредвала в кожну одиницю часу. Завдяки цьому ЕБУ управляє впускними / випускними клапанами блоку циліндрів.
Датчик положення дросельної заслінки (ДПСЗ)
Передає в ЕБУ інформацію про куті нахилу дросельної заслінки. З урахуванням цих та з інших датчиків блок управління даних управляє кількістю палива і повітря, що надходить в циліндри.
Датчик тиску впускного колектора
Передає дані про кількість повітря, що подається в двигун. Завдяки цій інформації ЕБУ коригує роботу паливних форсунок для повного згоряння палива.
Датчик швидкості
Передає ЕБУ дані про поточну швидкість автомобіля, завдяки яким оптимізується робота двигуна на холостому ходу, а також виконується подача повітря в двигун повз дросельної заслінки.
датчик детонації
Вимірює рівень детонації під час згоряння палива, щоб не допустити неконтрольоване вибуховий згоряння палива, що призводить до перевитрати палива, падіння потужності і руйнування силового агрегату.
Датчики безпеки руху
датчик ABS
Входить в систему ABS - система антиблокування коліс (щоб при гальмуванні колеса оберталися, а не переходили в режим ковзання).
датчики ESP
Входять в систему ESP - курсової стійкості автомобіля. Забезпечують утримання транспортного засобу в траєкторії руху, заданої водієм (запобігає занос і перекидання автомобіля).
екологічні датчики
лямбда зонд
Вимірює рівень кисню в складі газів у випускному колекторі. Завдяки інформації, забезпечується потрібне співвідношення палива і повітря для ефективної, тривалої роботи каталітичного нейтралізатора, що знижує кількості шкідливих речовин у вихлопі.
Де купити автомобільні датчики
Як видно з вищесказаного, автомобільні датчики є дуже важливими вузлами в сучасному автомобілі. Мінімальна витрата палива, збільшення безпеки руху, зменшення кількості шкідливих речовин у вихлопі - все це можливо завдяки їм. У деяких країнах існує екологічний контроль і вас туди просто не пустять на автомобілі, що забруднює навколишнє середовище вище норми. При їх несправності автомобіль або зовсім не поїде (датчик положення коленвала), або у нього різко збільшиться витрата палива, порушиться плавність руху, збільшиться гальмівний шлях і т.д.
Що робити, якщо який-небудь з датчиків вийшов з ладу? Тільки міняти. Ремонту вони не підлягають. Де? В інтернет-супермаркеті автоелектрики Motorkraft (Київ). Причина для такого рішення в общем-то одна - ми спеціалізований інтернет-магазин по автоелектриці. А з цього випливає все інше:
1. У нас ви можете купити автомобільний датчик будь-якої системи і для будь-якої моделі автомобіля.
2. Ми пропонуємо тільки сертифікований товар від таких відомих виробників, як DELPHI, HC-PARTS, CARGO, MOBILETRON, LUCAS і ін. Так що надійність цих датчиків гарантована.
3. У нас найнижчі ціни на автомобільні датчики по Україні.
Інтернет-магазин Моторкрафт приймає замовлення з усіх регіонів України готівкою і безготівковим розрахунком. Доставка товару - самовивезення або будь-яким постовим сервісом - НП, деливери і т.д.
Motorkraft - найкраще місце для покупки автомобільних датчиків.