Рульове управління

Рульове управління
У всіх автомобілях головним вузлом рульового управління є рульова рейка - механізм, який перетворює обертання керма в горизонтальні рухи рульових тяг, відхиляють передні колеса вліво-вправо. Існує три різновиди рульової рейки:
· Механічний тип;
· Гідравлічний тип;
· Електричний тип.
Механічна рульова рейка
Використовується в бюджетних моделях. Поворот коліс виконується виключно за рахунок мускульної сили водія. Конструкція включає в себе шестерню, яка закріплена на рульовому валу і сполучається з нею зубчасту рейку, пов'язану з керманичами тягами. В даний час використовують рейку зі змінним передавальним числом. При невеликих кутах повороту керма (такі повороти характерні при русі на високій швидкості) передавальне відношення невисока і кермо повертати важко. При великих кутах повороту (що характерно при маневруванні на невисокій швидкості) передавальне число зростає і кермо крутити легше.
Гідравлічна рульова рейка
Принцип повороту коліс залишився таким же, як і в механічної варіанті - шестерня при обертанні пересуває рейку. Але крутний момент шестерні посилюється за рахунок ГУР - гідропідсилювача керма, який працює від свого масляного насоса, який, в свою чергу, приводиться в рух за допомогою пасової передачі від карданного валу. ГУР є ще одну шестерню, пов'язану з зубчастої рейкою, обертання якої проводиться гидромотором (працює від масляного насоса). Синхронізація обертання шестерні на рульовому валу і шестерні ГУР проводиться за допомогою датчика кута повороту рульового колеса і датчика моменту на кермовому колесі.
Завдяки ГУР різко знижуються зусилля, які необхідно водієві докласти до керма, щоб його обертати. Тим самим значно підвищується комфортність їзди.
Але класична схема гідропідсилювача керма має істотний недолік - відсутність зворотного зв'язку. І при великих, і при невеликих кутах повороту зусилля на кермі однаково. Це може привести до того, що на великій швидкості, якщо водій сильно крутнет кермо, він повернеться на великий кут, що призведе до різкої зміни траєкторії руху і, як наслідок аварії. Тому на багатьох сучасних автомобілях замість масляного насоса для приводу ГУР ставлять електронасос (не плутати цю схему з електричної рульовою рейкою, де масла взагалі немає).
Електрична рульова рейка
У цьому пристрої посилення обертального моменту на шестерню проводиться за допомогою електромотора. Електромотор може бути:
· Вставлений в рульову колонку на рульовий вал - найбільш простий, але ненадійний варіант, в разі поломки електродвигуна автомобіль стає практично некерованим;
· Інтегрований з зубчастої рейкою - найбільш прогресивний варіант.
Ознаки несправності рульової рейки
1. Стук, що з'являється при повороті керма, особливо в крайніх положеннях.
2. Неможливість повернути кермо (в електричних рульових рейках при виході з ладу електромотора).
3. Зростання зусилля на кермі.
4. Самовільне обертання керма.
5. Неповернення керма в нейтральне положення при виході машини з повороту.
6. Підвищена чутливість керма - при його невеликих поворотах автомобіль різко кидає в сторону.
При появі будь-якого з цих ознак необхідно негайно звернутися в автосервіс. Несправне рульове управління - це гарантоване ДТП. Практично будь-яка несправність в цьому механізмі (знос шестерні, зубчастої рейки, вихід зі строю маслонасоса, електронасоса, електромотора і т.д.) усувається шляхом заміни вийшов з ладу деталі / вузла. Тому надійність ремонту багато в чому визначається якістю використовуваних запчастин.
Де купити запчастини для рульового управління
Якщо у вас виникла необхідність в заміні деталей / вузлів рульового керування, зверніться в інтернет-магазин Motorkraft (Київ) - спеціалізований магазин автоелектрики.
Наші переваги:
1. Багатий вибір автозапчастин для рульового управління будь-якої моделі авто. У нас ви можете купити автозапчастини оригінальні і їх аналоги від відомих брендів - Remy, Mapco, GKN-Spidan, Triscan і т.д. Motorkraft пропонує тільки сертифікований товар. Наші кваліфіковані менеджери запропонують найкращий варіант виробника автозапчастини для конкретної моделі автомобіля, виходячи з її надійності і ціни.
2. У нас одні з найнижчих цін в Україні на автозапчастини рульового управління, особливо електричні компоненти - датчики, електронасоси, електромотори і т.д.
Інтернет-магазин Моторкрафт здійснює поставки в усі регіони України Оплата - готівкою або безготівковим розрахунком. Доставка товару - будь-яким поштовим сервісом або самовивезення.
Motorkraft - найкраще місце для покупки автозапчастин для рульового управління.