Система запалювання

На відміну від дизельних двигунів, де паливо запалюється від стиснення, в бензинових моторах необхідний підпал, який здійснює система запалювання. Її завдання - в строго певний момент часу здійснити займання паливної суміші (бензин + повітря) в кожному з циліндрів двигуна. Несправність в роботі цієї системи призводить:
· До неможливості здійснити запалювання суміші ні в одному з циліндрів - рух автомобіля неможливо;
· До запалювання в одному з циліндрів не в потрібний час (не в такт) або взагалі до неможливості запалювання в ньому - в цих випадках говорять, що двигун "троїть".
Останнє явища більш небезпечне, ніж просто неможливість руху, так як призводить до сильної вібрації ДВС та його руйнування.
Склад системи запалювання
У цю систему входить:
1. Контактна група замка запалювання - здійснює електричний контакт проводів АКБ з проводами інших систем автомобіля в потрібній послідовності. При установці ключа запалювання в потрібне положення ця група поєднує АКБ з котушкою запалювання.
2. Котушка запалювання або модуль запалювання - електротехнічний пристрій для перетворення низьковольтної напруги автомобільної мережі в високовольтні імпульси. Вихід її з ладу приводить до неможливості займання паливної суміші ні в одному з циліндрів. Модуль (котушка) пов'язаний з блоком управління, який дає команди на генерування високовольтного імпульсу в той чи інший циліндр в потрібний момент часу. Розрізняють роздільний і блоковий модуль. У першому випадку передбачається котушка для кожної свічки, у другому - одна для всіх циліндрів.
3. Високовольтні дроти - передають високовольтні імпульси від котушки на свічки запалювання. Неправильно підібрані дроти (велика або низьке опору) виведуть з ладу модуль запалювання.
4. Свічки запалювання - електротехнічні пристрої, в яких високовольтні імпульси перетворюються в іскру. Основна їх характеристика - краплинне число, яке строго повинно відповідати визначеним для даного двигуна. Допускається нетривала експлуатація свічок з дещо більшим калильним числом. Використання свічок з меншим, ніж необхідно калильним числом категорично заборонено, так як призводить до пробою прокладки ГБЦ, прогорання клапанів і поршнів.
Де купити елементи системи запалювання
Для вітчизняних автовласників ми рекомендуємо наш інтернет-магазин Motorkraft в Києві. Головний аргумент один. Ми спеціалізований магазин автоелектрики, до якої, безумовно, відноситься система запалювання автомобіля. Наша спеціалізація передбачає:
1. Наявність найширшого асортименту автозапчастин від різних виробників для системи запалювання будь-якої моделі авто. У нас ви купите продукцію BOSCH, NGK, BERU, DENSO і ін. Вся продукція сертифікована. Ніяких підробок або сумнівних брендів.
2. Найбільш вигідні ціни, як по Києву, так і всієї України в цілому.
3. Кваліфікована допомога в підборі потрібної автозапчастини. Адже необов'язково купувати оригінал. Є більш вигідні рішення з тієї ж надійністю. І ми обов'язково їх вам порадимо.